Kernu kooli Haiba lasteaed Riisikas saatis kooliteele juba kahekümne kuuendat korda koolieelikuid.

Tänavu lõpetasid meie lasteaia järgmised lapsed: Noel Arumetsa, Mairon Eenlo, Kaur Kendra, Kristiin Eliis Kirsipuu, Liandra Mirell Korol, Kris Paju, Risto Parek, Trevor Pilvar, Kert Roosimägi, Martin Schalanski, Marko Urva ja Karola Võsa. Kõik Männiriisika lapsed olid sel korral vahvad ja osavõtlikud. Õpetajad Heli Kauler ja Urve Rõm koos õpetaja abi Jaana Kuusega viisid läbi väga mitmeid erinevaid projekte, millega saavad hakkama vaid koolieelikud. Käidi matkamas nii jala kui jalgratastega, tehti sporti ja uurimisretki metsa ja rabadesse. Õpiti ühiselt selgeks vähemasti viis rahvatantsu.

Peagi saab Eesti Vabariik 100 aastat vanaks. Kuuseriisika õpetajad Katrin ja Ruth panid saali pidupäevarüüsse, kaunistades seinad rukkilillede ja pääsukestega.  Riisika lapsed õppisid selleks puhuks selgeks mitmeid ilusaid kodu ja Eestimaa laule, millest koostas muusikaõpetaja Jaan tervikliku  kava. Kutsutud olid ka mõned külalised, kellest kohale tuli Haiba halduskeskuse juht Eva Puusta. Ka lapsi oli haiguste tõttu vähevõitu, kuid õpetajate abiga said kõik laulud kenasti esitatud. Kontsert algas Riisika ja Eestimaa hümniga, kus kõik seisid püsti ja laulsid kaasa. Sellele järgnesid teised kaunid laulud. Männiriiskate luuletuses peitusid kõik tarkused, mida koolieelikud olid õppinud Eestimaa kohta.  Lõpulaulus tutvustati Eesti rahvuslille, lindu ja kala.

Peale kontserti pakuti kodukandi  jõhvikaid ja lipuvärvides komme. Üllatusena jäi õhtuooteks kolmevärviline jäätis.

Kõikide rühmade lapsed oli õpetajate juhendamisel teinud kaunist kodukoha loodusest fotosid, millest sai kena näitus. Kaseriisika lapsed tegid pilte lasteaia õues, Kuuseriisika lapsed käisid metsas seeneradadel, Männiriisika lapsed pildistasid kauneid hetki rabaretkel. Lõplikult valmib näitus siis, kui kõik neli aastaaega on pildile püütud.

Teeme Eestile kingituse läbi laste silmade kodukoha kaunitest loodusfotodest.

DSC 1627

Täna oli kõige sõbralikum päev lasteaias. Kõik teavad, et sõpru tuleb hoida. Männiriisikatel oli olümpiamängude kolmas punase rõnga päev. Sportimine oli küll ilma uiskudeta, kuid hokikeppide ja litriga väravasse tabamine. Keskmisel rühmal oli samuti punane päev ning ajakohane luuletus õpetas sõbralik olema. Ühismängud sõpradega. Sõimerühm keetis sõpruse suppi ja vaatas millest see koosnes. Kaardid valmistati esialgu küll enesele.

Siis tuli Võlumaa teatrietendus „Lugu natuke printsessist ja natuke konnast“, mis rääkis pirtsakast printsessist kes sai sõbraks  konnast printsiga.

Peale lõunasööki koguneti saali, kus mängiti ühine ringmäng ja jagati sõbrapostkastist kaardid laiali. Kui magusad viinamarjad olid ka maitstud, siis võis minna sõbralikult  puhkama.

DSC 1581

Rohkem pilte galeriis