Täna oli väga sobilik ilm vastlaliugude tegemiseks. Kaks vanemat lasteaiarühma laulsid muusikatunnis õpetaja Jaaniga lume- ja vastlalaule. Seejärel kiirustati  Karumäele. Kõikidel  olid kelgud või tuubid kaasas, sest suuremal mäel pepupannist ei piisa.  Kuna koolilapsed ei olnud veel kohal, said Kuuseriisika ja Männiriisika lapsed esimesed liud lumisel mäel ära proovida.

Kui aga 3 - 4 klass kohale jõudis, koguneti mäele, kus õpetaja Sirje tuletas meelde mäe reeglid. Kuspoolt alla lasta ja millist rada mööda mäkke ronida. Lapsed kinnitasid, et neil on reeglid selged. Algaski kordamööda erinevaid mäe külgi mööda alla kelgutamine. Pikemast küljest tuli pikem liug, kuid ekstreemsem oli  lühikesest järsust küljest alla sõita. Mitmed lapsed panid kohe kelgule piduri peale, sest nii tore oli teise suunda kelguga driftida, kuid siis ei tulnud sõidule pikkust. Maru hüüdis valjult:“ Eest ära,  tulen alla“.

Griti kelgu pidur läks katki, siis meel oli kurb, kuid ega seetõttu sõit seisma jäänud. „Isa parandab piduri või ostab uue kelgu“. Tiigi kaldal kasvav paju meelitas vahepeal väsinud jalgu puhkama, kust oli hea ülevaade teiste liugude üle. Mäe taga peidus oli kellegi poolik lumekindlus, millel sai mõnusalt üle ja alt läbi roomata. Kahe liu vahel sai sealgi tiir tehtud. Kui koolilapsed läksid tagasi kooli juurde, siis lasteaialastel jätkus õueõppetund Karumäel.

Sõimelapsed mängisid õpetaja Nelega rühmas vanu vastlapäeva mänge ja seejärel läksid lasteaia hoovi väikese mäe peale kelgutama. Ka siin mõõdeti liugude pikkust ja võitjaks tuli õpetaja Epp, kes ei suutnud Gregorit  kelgule meelitada ja pidi seetõttu üksi mäest alla tuhisema. Ülejäänud lapsed said kenasti oma sõidud tehtud ja järgmisi kohti ei selgunud, sest sõitude kaared olid kõik erinevas suunas. Kui kelgumäest väsimus tuli, siis vaadati linnujälgi ning tehti ise jänkujälgi. Lõpuks hakati ise jänku kombel lume sees hüppama. Mirtel sai liivakasti servalt pikad jänkuhüpped selgeks.

Tuppa tulles olid kõigil lastel punased õunapõsed kaasas. Kokatädi Anne pakkus lõunaks hernesuppi ja vahukoore kukleid, mis olid tõeliselt suured ja maitsvad.

Lapsed said meenutuseks tänukirjad vastlapäeval osalemise eest. Lõunauni tuli täna lastel väga hea.

Riina Riisikast

Rohkem pilte galeriis